PREDSTAVUJEME WELLCAN GOLD - Wellcan Gold Super Prémium krmivo pre psov a mačky

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

PREDSTAVUJEME WELLCAN GOLD

To najlepšie krmivo pre Vašich domácich miláčikov !

Ak kupujete psíkovi lacné granule bežne v môže sa Vám stať, že zbytočne vyhadzujete peniaze za kopu šrotu. V týchto krmivách je na prvom mieste obilnina. Najčastejšie pšenica  alebo sója,  čo sú časté alergény. Percento mäsa je obyčajne veľmi nízke.  Potom sú tu známe krmivá, krásne balenie, krásna reklama, ale kvalitu tu nehľadajte. Ide zvyčajne oktoré je približne rovnakej kvality, ako lacné granule, ale platíte za reklamu a pekný obal.

Dnes je mnoho psov a mačiek kŕmených granulami. Je to pohodlné ale aj vyvážená forma výživy zvierat. Nestojí vás to čas a ani námahu. Lenže, čo všetko sa ukrýva v tých tzv. vyvážených krmivách?

Krmivo WELLCAN GOLD vzniklo vďaka myšlienke zdravej výživy zvierat. Neuspokojili sme sa s nezdravými  krmivami ktoré sa predávajú v bežných obchodoch, preto sme sa radili s veterinármi, odborníkmi na výživu, spolupracovali sme chovateľmi a poradcami pre výživu, aby sme vyvinuli čo najlepšie zloženie krmív pre zvieratá. Našou ideou je naplniť myšlienku vytvorenia najzdravšieho zvieracieho krmiva.

Naše receptúry sú založené na najnovších vedeckých informáciách z oblasti výživy a genetiky, čo predstavuje budúcnosť vytvárania krmív chrániacich zdravie zvierat.

Mäso a živočíšne zložky
Pretože pes je mäsožravec, mäso spolu s kosťami by malo tvoriť najvýznamnejšiu časť jeho potravy. Obsahuje látky dôležité pre jeho zdravý život. Sú to predovšetkým bielkoviny (proteíny), ktoré sú základnou stavebnou zložkou všetkých buniek organizmu. Sú dôležité pre rast a správnu funkciu všetkých orgánov a sú zdrojom energie. Dôležité však nie je len množstvo, ale aj druh amäsa. Preto naše krmivo okrem bežne používaných druhov mäsa ako je hydina, hovädzina ačové mäso obsahuje aj ryby, divinu, jahňacie alebo morčacie mäso.

Kuracie mäso je ľahko stráviteľné, obsahuje približne 20 % bielkovín a málo tuku (asi 3 %). Je vhodné podávať ho pri diéte, pretože má nižšiu energetickú hodnotu.  

Morčacie mäso podobne ako kuracie je veľmi ľahko stráviteľné, má rovnaký obsah bielkovín a tuku. Energetickú hodnotu má však oproti kuraciemu vyššiu.

Hovädzie mäso patrí k najhodnotnejším druhom mäsa. Obsahuje 23 % bielkovín, veľké množstvo železa a vitamíny skupiny B. Je zdrojom esenciálnych kyselín, obsahuje len 3-6 % tuku.

Bravčové mäso má nižší obsah bielkovín (približne 18 %). Keďže obsahuje veľké množstvo tuku 20-50 %, je vhodné  pre psov, ktoré potrebujú pribrať, pre psov v záťaži a v zime pre psov žijúcich vonku.

Jahňacie mäso obsahuje 16 % bielkovín a približne 10 % tuku. Vhodné je pri diétach.

Ryby hlavne morské ryby sú nenahraditeľným zdrojom minerálov (fosfor, fluór, sodík, morské ryby aj jód), vitamínov (A, B, tučné ryby D) a mastných kyselín. Obsahujú približne 80 % vody, priemerne 17 % bielkovín a 2-25 % tuku.  Sú veľmi ľahko stráviteľné, preto ich môžeme podávať pri rôznych diétach a aj malým šteniatkam.

Divina mäso nie je až tak bežne dostupné. Ide o mäso zzveri, ktoré je veľmi výživné, obsahuje približne 20 % bielkovín, 3 % tuku. Má vyšší obsah minerálnych látok, vitamínov skupiny B než mäso domácich zvierat. Všom prípade ide vždy oäso zísne kontrolovateľných zdrojov.


Rastlinné zložky
Hoci je pes mäsožravec, rastlinná zložka je súčasťou potravy aj u divoko žijúcich psovitých šeliem (čiastočne natrávená prostredníctvom obsahu žalúdka uloveného zvieraťa). Dôležité je psovi podávať  správne spracovanú rastlinnú zložku. Najvhodnejšou formou spracovania rastlinnej zložky je extrudovanie. Extrudovanie je moderný výrobný postup spracovania obilnín a ostatných poľnohospodárskych plodín na výrobky, ktoré svojimi vlastnosťami, hlavne formou, chuťou a vzhľadom nepatria do tradičných skupín potravín. Táto výroba bola vyvinutá asi pred 40 rokmi v USA a prudko sa rozširuje do nových oblastí.  Extrúzia je technológia, ktorá umožňuje zachovanie vlákniny, vitamínov a stopových prvkov zo vstupných surovín.  Počas extrúzneho procesu sa pomletý rastlinný materiál zvlhčí vodou a prechádza do extrudéra kde prebieha extrúzia pri vysokom tlaku a teplote. Tieto podmienky umožňujú výrazne skrátiť proces tepelnej úpravy na rozdiel od klasického pečenia. Zariadenie, na ktorom prebieha extrúzia sa volá extrudér. Krmivá WELLCAN GOLD obsahujú výlučne kvalitne extrudované rastlinné zložky, teda upravené do formy stráviteľnej tráviacim traktom mäsožravcov pri zachovaní  jej prirodzených výživných zložiek vitaínov.

Repná dužina je vláknitý materiál, ktorý zostáva po spracovaní červenej alebo cukrovej repy a je vynikajúcim zdrojom vlákniny, ktorá podporuje správne trávenie.

Pridáva sa do kvalitných krmív z prevažne živočíšnych surovín, aby dodala potrebné, najmä mechanické vlastnosti pre fyziologické trávenie. Majiteľovi psa veľmi uľahčuje život, keď stolica psa je pevne formovaná, nepáchnuca a ľahko odstrániteľná.

Repná dužina je prospešná potrava aj pre psy, ktoré trpia obezitou. V minulosti, repná dužina bola považovaná iba ako diétna výplň, ale výskumy ukázali, že je významným zdrojom nielen vlákniny, ale aj ďalších nevyhnutných živín, napríklad vápnika.

Sušené a mleté repné odrezky sú ideálnym zdrojom čiastočne rozpustnej vlákniny pre správne tempo posunu potravy črevom a pre správnu konzistenciu exkrementov. Poskytujú výživu priateľským v čreve prítomným baktériám (prebiotikum) a podporujú ich pôsobenie aj osídlenie čreva. Pomáha preto priaznivo pôsobiacim baktériám podporovať trávenie a účinne brániť osídleniu čreva baktériami patogénnymi, spôsobujúcimi hnačky a zápaly. Vláknina takisto plní významnú úlohu pri obmedzovaní rizika rakoviny. Viaže škodlivé chemikálie
karcinogény, ktoré vďaka nej vylúčime skôr, ako ich stihneme prijať do orgánov tela a poškodiť si ich.

Ľanové semeno. Ľan si vyslúžil dôležité postavenie preto, lebo v dávnych časoch mal mnohoraké využitie. Dnes sú všeobecne známe jeho účinky pri zvyšovaní činnosti čriev, odstraňovaní zápchu alebo zastavení hnačky, pri zápale žalúdka a žalúdočných vredov. Menej sa už vie o jeho blahodarnom pôsobení proti rakovine. Ľanové semeno je zložené zo 42 % tukov a 28 % vlákniny, je vynikajúcim zdrojom omega-3 mastných kyselín, lignanov a vlákniny.

Ľanový olej obsahuje dve esenciálne polynenasýtené mastné kyseliny, ktoré si organizmus psa nie je schopný sám vyprodukovať a podobne ako vitamíny a minerály ich môže získať iba prostredníctvom stravy. Ako väčšina rastlinných olejov, ľanový olej obsahuje esenciálnu linolovú kyselinu (omega-6), ktorá je nevyhnutná na prežitie. Na rozdiel od väčšiny ostatných olejov obsahuje najväčšie množstvo ďalšej esenciálnej mastnej kyseliny - alfa-linolénovú kyselinu (ALA). Ide o východiskovú rodičovskú zlúčeninu všetkých omega-3 mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutne dôležité pre zachovanie zdravia. Organizmus si z nich časť premení na blahodarné prostaglandíny, ktoré sú schopné zabíjať nádorové bunky. Nedostatok ALA zodpovedá za tvorbu škodlivých enzýmov tzv. oxydáz, ktoré indukujú rast nádoru a sú príčinou mnohých chronických chorôb.

Lignany sú najvýznamnejšia zložka šupiek ľanového semena a ľanové semeno je ich najbohatším potravinovým zdrojom. Patria do rodiny fytochemikálií, ktoré v súčasnosti pútajú pozornosť mnohých výskumníkov. Lignany okrem antioxidačných účinkov významne ovplyvňujú metabolizmus a funkciu hormónu estrogénu. Účinkujú v tele ako slabé estrogény a pôsobia proti silnejšiemu estrogénu vlastného tela sučiek. Črevné baktérie premieňajú lignany na enterolaktón a enterodiol, ktoré sa absorbujú cez črevnú stenu a putujú k tkanivám a do krvi. Viažu sa na hormonálne receptory v prsných, vaječníkových a maternicových bunkách, a tak znižujú nadmerný účinok vlastného estrogénu. Zistilo sa, že dostatočná hladina enterolaktónu v krvi znižuje riziko rakoviny. Estrogén je druh hormónu ktorý je prirodzene produkovaný u súk. Je zodpovedný za normálne reprodukčné správanie, vývoj  a biologickú funkciu pohlavného ústrojenstva. Nadprodukcia estrogénu môže viesť kktorý je známy ako estrogénová toxicita (hyperestrogenizmus) a to sa môže stať bez akéhokoľvek vonkajšieho zásahu. Nadmerná produkcia estrogénu môže vyvolať vznik cýst vaječníkov aalebo uľahčiť preniknutie mikroorganizmov do maternice aým vyvolať hnisavý zápal maternice. Navyše, nesprávna hladina estrogénu môže viesť aj k

Doplnkové látky a vitamíny

Glukosamín a chondroitín
Glukosamín je prirodzenou súčasťou kostnej chrupavky, ide o monosacharid, ktorý vzniká z glukózy. Jeho najvyšší význam spočíva v liečbe artrózy, v zabránení degenerácie chrupavky. Chondroitín je polysacharid s vysokou schopnosťou viazať vodu, ktorý je najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. Pravidelný aážený prísun vje prevenciou pred zrýchleným opotrebovaním ačasným starnutím kĺbov. Tieto komplementárne molekuly sú do nášho krmiva pridávané z ých zdrojov ako je  hydrolyzovaná chrupavka a hydrolyzované kôrovce. Vzhľadom k tomu, že chrupavka je rozhodujúca pre zdravé kĺby, je táto zlúčenina používaná ako spoločný doplnok. Keďže všom krmive sa tieto molekuly nachádzajú vforme aáženom množstve nie je ich potrebné viac podávať ako doplnok potravy vo forme tabliet, ktoré môžu ako nežiaduci účinok spôsobiť nadmernú plynatosť mäkkú stolicu.

Vitamíny a minerály
Krmivá WELLCAN GOLD obsahujú starostlivo vyvážený pomer esenciálnych mastných kyselín Omega -3 a -6, vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré sú nevyhnutné k pohode Vášho psa a jeho zdravého života.

Karobový prášok "Svätojánsky chlieb" - Rohovník obyčajný
Karob - prášok vymletý z praženej karobovej drte, z extraktu zo sušených pražených i nepražených luskov karobu, pre skôr narodených známy pod názvom "svätojánsky chlieb" alebo "chlieb svätého Jána". Je zdravou alternatívou kakaa vďaka podobnej farbe a chuti, a predovšetkým vysokému obsahu cukru (až 50% obsahu) a mnohými pozitívnymi účinkami.  V porovnaní s kakaaom, má 3x vyšší obsah vápnika, o 1/3 menej kalórií, 17x menej tuku, neobsahuje škodlivé methylxanthíny (spôsobujúce napr. zrýchlený tep, poruchy spánku, nadmernú vznetlivosť, pocity úzkosti) a samotný karob je sladký. Farba karobového prášku závisí od dĺžky praženia. Karob obsahuje veľký podiel prirodzeného cukru (obsahu sacharidov v luskoch 30 - 70%, dreň obsahuje 26 % sacharózy, 13% fruktózy, maltózu a glukózu), 8% bielkovín, vitamíny skupiny B, minerály - vápnik, horčík, draslík, a stopové prvky - železo, mangán, chróm, meď, aminokyseliny (alanín, prolín, valín), škrob. Neobsahuje kyselinu šťavelovú, ktorá bráni vstrebávaniu vápnika. Karob je bohatým zdrojom vlákniny pektínu, ktorý pomáha pri trávení a vylučovaní a je užitočný na zastavenie hnačky.

Pivovarské kvasnice - Kvasnice sú bohaté na B - vitamíny, bielkoviny a esenciálne aminokyseliny. Vzhľadom k vysokému obsahu kvalitných bielkovín, vitamínov, minerálov a nízkeho obsahu tuku sú ideálny doplnok výživy pre racionálne a zdravé stravovanie s ohľadom na množstvo prijatých kalórií.Vitamíny B6 a B12 prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej funkcii psychiky, správnemu fungovaniu imunitného systému, zníženiu vyčerpania a únavy. Niacín a biotín prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a udržaniu zdravej kože a srsti.

L-karnitín je životne dôležitá prirodzená živina, ktorá hrá zásadnú úlohu v energetickom metabolizme v tele. L-karnitín bol známy ako vitamín BT. Prenáša mastné kyseliny do mitochondrií, energetických zdrojov v bunkách, ktoré mastné kyseliny premieňajú na energiu. Bez L-karnitínu sa mastné kyseliny do mitochondrií nedostanú. L-karnitín je veľmi dôležitý pri dodávaní energie do mnohých telesných orgánov, ako napr. srdce, svaly, pečeň a bunky imunitného systému, čím umožňujú ich funkciu. Okrem toho má L-karnitín aj detoxikačnú funkciu, pretože pomáha z buniek odstraňovať medziprodukty metabolizmu.

Lecitín - Zmes fosfolipidov, známa pod označením lecitín, je často pozabudnutou no napriek tomu veľmi dôležitou súčasťou výživy. lecitín je jednou z podstatných zložiek mozgu, bunkových membrán, pečene, srdca či obličiek. Napriek tomu, že lecitín patrí do skupiny lipidov (fosfolipidy), účinkuje proti stukovateniu pečene pri zvýšenom príjme tukov v potrave. Dôležitá schopnosť lecitínu skracovať dobu regenerácie po silovom výkone. Vzhľadom na to, že lecitín je energetickým zdrojom nielen mozgu, ale aj svalov, jeho dostatočná hladina v organizme zabezpečuje efektívnejšie využívanie energie a tým pádom lepší výkon.

Inulín je čisto prírodný probiotický rastlinný produkt získaný extrakciou pomocou teplej vody z koreňov čakanky. Tento biely, sladkastý, celkom rozpustný prášok je veľmi obľúbenou zložkou zdravej výživy. Pre psa sú oligosacharidy obsiahnuté v Inulíne nestráviteľné, avšak pre črevné kultúry predstavujú životne dôležitý zdroj energie.

Taurin je neesenciálnou aminokyselinou pôsobiacou ako výrazný energizér - stimulátor mozgovej aktivity. Taurin ovplyvňuje chovanie neurotransmiterov, optimalizuje činnosť CNS (centrálnej nervovej sústavy) a prekrvenie mozgu. Zaujímavým efektom taurinu je jeho schopnosť napodobňovať funkciu inzulínu, ktorý posúva všetky aminokyseliny a nevyhnutné živiny do buniek a umožňuje tak nárast svalovej hmoty. Taurin pôsobí podobným mechanizmom - môže zlepšiť využitie aminokyselín, sacharidov a ostatných suplementov (tlačí ju do buniek). Dochádza tak k efektívnejšiemu spracovaniu látok nevyhnutných pre rast svalov a regeneráciu organizmu. Na rozdiel od inzulínu však pri použití taurinu nedochádza k nežiaducemu poklesu krvného cukru a hypoglykémii. Vedecky sú dokázané účinky taurinu na zlepšenie pohyblivosti spermií a tým i reprodukčnej schopnosti. Taurin sa bežne užíva vo farmaceutických preparátoch bez vedľajších účinkov proti bolestiam hlavy, pri vyčerpaní organizmu, k podpore činnosti pečene, ako výživa kĺbov a väzív, k liečbe diabetes a epilepsie, ako prípravok do detskej výživy a do výživy domácich zvierat.

Mastné kyseliny Omega 3 a 6 v našom krmive prítomno v optimálnom pomere 5:1. Omega-3 (ω-3) aj omega-6 (ω-6) mastné kyseliny sú významnými zložkami bunkových membrán a prekurzormi viacerých látok v organizme, napríklad takých, ktoré sa podieľajú na regulácii krvného tlaku a zápalových procesoch. V záujme ochrany pred ochorením srdca sa propagujú omega-3 mastné kyseliny. Vieme aj to, že majú protizápalové účinky, čo môže byť dôležité z hľadiska tohto aj iných ochorení. V súčasnosti narastá záujem o úlohu omega-3 mastných kyselín pri prevencii cukrovky a niektorých typov rakoviny.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky